Kod IMO 3.19
Po ukończeniu przeszkolenia uczestnik otrzymuje - "Świadectwo przeszkolenia w zakresie Oficera Ochrony Statku" - "Ship Security Officer - SSO" zgodnie z wymogami prawidła VI/5 Konwencji STCW.
Cena 600 PLN
+ 20 PLN dla Urzędu Morskiego za certyfikatProgram szkolenia
Program szkolenia obejmuje takie zagadnienia jak: Polityka bezpieczeństwa na morzu – dokumenty, kodeksy ISM i ISPS. Terroryzm, piractwo dzieje, istota, motywy. Rozpoznawanie, identyfikacja i sposoby postępowania z przedmiotami niebezpiecznymi (broń, materiały wybuchowe, narkotyki). Poziomy ochrony – definicje, procedury. Ocena ryzyka zagrożeń na statku. Plan ochrony statku – sporządzanie, aktualizacja. Rodzaje aktualnych zagrożeń w żegludze morskiej. Po zaliczeniu szkolenia kursant otrzymuje certyfikat wystawiony przez Urząd Morski stwierdzający, że kursant jest odpowiednio przeszkolony w zakresie pełnienia obowiązków Oficera Ochrony Statku zgodnie z wymogami prawidła VI/5 Konwencji STCW.
Czas trwania
- łącznie: 15 godziny
- wykłady: 10,5 godzin
- ćwiczenia: 4,5 godzin
- liczba dni: 2
Wymagania wstępne
- Posiadanie udokumentowanej co najmniej 12-to miesięcznej praktyki pływania na statkach morskich /wyciąg pływania/.
- Jedno zdjęcie
Sposób oceny
- Zaliczenie w formie testu pisemnego oraz demonstracji umiejętności.
Uwagi
Otrzymany certyfikat zachowuje ważność bezterminowo i nie podlega uaktualnieniu.
Podstawy prawne
Program przeszkolenia realizowany jest w oparciu o Ramowe Programy Przeszkoleń w Zakresie Bezpieczeństwa i Ochrony – Załącznik nr 2 pkt 2.i do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 05 lutego 2014 r – Dz.U. 2014r poz.239 w sprawie ramowych programów przeszkoleń dla członków załóg statków morskich, oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 23.04.2018r Dz.U.z 2018r poz.802 w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg statków morskich.